Camping Rühler Schweiz er en campingplads i Bodenwerder, Niedersachsen, beliggende ved en flod/å. Denne terrassecampingplads har pladser uden skygge.Det er muligt at leje campingvogne. Campingpladset har en legeplads og et sportsområde.
Vis mere
På Camping Rühler Schweiz gælder følgende regler for husdyr:
- Hund(e) er tilladt(e) i lavsæsonen (hvis holdt i snor).
- Hund(e) er tilladt(e) i højsæsonen (hvis holdt i snor).
For den sporty feriegæst har campingpladsen forskellige cykelruter.Campingpladsen har en udendørs swimmingpool.I de nærmeste omgivelser kan du svømme i floden/åen.
Du behøver ikke altid selv stå for madlavningen, for på campingpladsen er der en snackbar og en restaurant (lille udvalg) aanwezig.På campingpladsen kan du også købe frisk brød.Du har mulighed for at gå på Internettet, for for på 80 % af campingpladsen kan du koble dig på Internettet med din egen computer.