
Alle fotos (24)
Glavotok Premium Green Camp
Fantastisk
Se 13 anmeldelser
Campingpladser i området
Årligt inspiceret af ACSI
Denne campingplads er blevet grundigt inspiceret af vores ACSI-team for at sikre kvalitet og sikkerhed for alle gæster. Vores inspektører besøger den hvert år for at kontrollere faciliteter, renlighed og servicestandarder.

Inspektør
Fru A. Damen-Kuystermans
Denne inspektør besøger hvert år Glavotok Premium Green Camp og inspicerer campingpladsen ud fra omtrent 200 faciliteter og andre fokusområder. Inspektøren arbejder for ACSI og arbejder altså ikke for campingpladsen.
Generel information
Åbningsdatoer
Åben nu
Område
6 ha
Højde
8 m
Turistpladser
251 (80–120 m²)
Permanente helårspladser
51
Udlejningsboliger
31
Vejledende pris 1
€ 83,80
Vejledende pris 2
€ 97,80
Velegnet til gæster med handicap
Ja
Naturistcampingplads
Nej
Anmeldelser (13)
Fantastisk
Score fra 13 anmeldelser.
Bad og toilet
7,5
Personale
8,1
Pris/kvalitetsforhold
7,4
Børnevenlighed
8,2
Underholdning
7,2
Sportsfaciliteter
7,4
Swimmingpool
7,6
Mad og drikke
7,5
Omgivelser
8,5
Et ophold på Camping Glavotok føles som en lille pause fra verden, hvor naturen får lov til at fylde. Pladsen ligger omgivet af ren, klarblå havvand og flere små, skønne strande, der hver især har deres egen stemning. Nogle steder finder man brede solpladser helt nede ved vandkanten, andre steder små klippeafsatser, hvor man kan ligge mere afskærmet og nyde roen. På pladsen er der alt det, man har brug for i hverdagen: en bager med frisk brød om morgenen, en kiosk til de småting man altid mangler, en grøntsagshandler med lokale råvarer og en hyggelig strandkiosk, hvor man kan hente en kold drink eller en is i løbet af dagen. Det hele ligger tæt og gør hverdagen på campingpladsen nem og afslappet. Der er dog én ting, der trækker oplevelsen lidt ned: det ustabile Wi‑Fi og de helt nye toilet- og badefaciliteter, som ellers er flotte, men har skabt et uventet problem. Fordi bruserne er så lækre og rummelige, bruger mange gæster markant længere tid derinde – især i tidsrummet 18:00–20:00, hvor køerne kan blive lange, og ventetiden nogle aftener når helt op på en halv time. Alt i alt er Camping Glavotok et sted med masser af charme, fantastiske strande og gode faciliteter – men man skal være forberedt på, at aftensbadet kan kræve lidt tålmodighed.
Bad og toilet
9,0
Personale
8,0
Pris/kvalitetsforhold
7,0
Børnevenlighed
8,0
Underholdning
7,0
Sportsfaciliteter
8,0
Swimmingpool
8,0
Mad og drikke
8,0
Omgivelser
8,0