
Alle fotos (1)
Flower Camping Les Gorges de l'Aveyron
Fantastisk
Se 1 anmeldelser
Flower Camping Les Gorges de l'Aveyron er en campingplads i Saint-Antonin-Noble-Val, Département du Tarn-et-Garonne, beliggende ved en flod/å. Denne campingplads har pladser der er afmærkede, med skygge og pladser med en smule skygge.Det er muligt at leje mobil homes, lejligheder og bungalows/hytter. Campingpladset har et sportsområde.
Campingpladser i området
Årligt inspiceret af ACSI
Denne campingplads er blevet grundigt inspiceret af vores ACSI-team for at sikre kvalitet og sikkerhed for alle gæster. Vores inspektører besøger den hvert år for at kontrollere faciliteter, renlighed og servicestandarder.

Inspektør
Hr. M. Oppers
This inspector visits Flower Camping Les Gorges de l'Aveyron every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.
Generel information
Campingkæde
Flower Campings
Åbningsdatoer
Åben fra 04 maj til og med 20 september
Lukket nu
Område
3.8 ha
Højde
180 m
Turistpladser
80 (100–120 m²)
Autocamperpladser
4
Udlejningsboliger
46
Vejledende pris 1
€ 35,72
Vejledende pris 2
€ 45,72
Velegnet til gæster med handicap
Nej
Naturistcampingplads
Nej
Anmeldelser (1)
Fantastisk
Score fra 1 anmeldelser.
Bad og toilet
5,5
Personale
9,0
Pris/kvalitetsforhold
9,0
Børnevenlighed
8,0
Swimmingpool
7,0
Ingen anmeldelser fundet for de valgte filtre.