
Alle fotos (21)
Camping de Bourges Onlycamp
Fantastisk
Se 193 anmeldelser
Camping de Bourges Onlycamp er en campingplads i Bourges, Cher, beliggende ved en flod/å. Denne campingplads med skrånende område har pladser der er afmærkede, med skygge, uden skygge og pladser med en smule skygge.Det er muligt at leje campingvogne og bungalows/hytter. Campingpladset har en legeplads.
Årligt inspiceret af ACSI
Denne campingplads er blevet grundigt inspiceret af vores ACSI-team for at sikre kvalitet og sikkerhed for alle gæster. Vores inspektører besøger den hvert år for at kontrollere faciliteter, renlighed og servicestandarder.

Inspektør
Hr. W. Toni
Denne inspektør besøger hvert år Camping de Bourges Onlycamp og inspicerer campingpladsen ud fra omtrent 200 faciliteter og andre fokusområder. Inspektøren arbejder for ACSI og arbejder altså ikke for campingpladsen.
Generel information
Campingkæde
Terracamps
Åbningsdatoer
Åben fra 02 marts til og med 01 november
Åben nu
Område
2.2 ha
Højde
133 m
Turistpladser
107 (80–182 m²)
Autocamperpladser
45
Udlejningsboliger
32
Vejledende pris 1
€ 24,20
Vejledende pris 2
€ 29,60
Velegnet til gæster med handicap
Ja
Naturistcampingplads
Nej
Anmeldelser (193)
Fantastisk
Score fra 193 anmeldelser.
Bad og toilet
7,0
Personale
9,2
Pris/kvalitetsforhold
8,5
Børnevenlighed
6,8
Underholdning
8,0
Sportsfaciliteter
5,5
Mad og drikke
6,4
Omgivelser
8,7
Ingen anmeldelser fundet for de valgte filtre.