
Alle fotos (7)
Camping de l'Océan
Gennemsnitlig
Se 3 anmeldelser
Camping de l'Océan er en campingplads i Saint-Pierre-Quiberon, Morbihan, beliggende ved havet. Denne campingplads har pladser der er afmærkede, med skygge, uden skygge og pladser med en smule skygge.Camping de l'Océan ligger tæt ved en sandstrand. Det er muligt at leje mobil homes. Campingpladset har en legeplads og et sportsområde.
Årligt inspiceret af ACSI
Denne campingplads er blevet grundigt inspiceret af vores ACSI-team for at sikre kvalitet og sikkerhed for alle gæster. Vores inspektører besøger den hvert år for at kontrollere faciliteter, renlighed og servicestandarder.

Inspektør
Fru G. Laureys
Denne inspektør besøger hvert år Camping de l'Océan og inspicerer campingpladsen ud fra omtrent 200 faciliteter og andre fokusområder. Inspektøren arbejder for ACSI og arbejder altså ikke for campingpladsen.
Generel information
Åbningsdatoer
Åben fra 03 april til og med 31 oktober
Åben nu
Område
5 ha
Højde
1 m
Turistpladser
148 (80–120 m²)
Permanente helårspladser
55
Udlejningsboliger
42
Vejledende pris 1
€ 33,80
Vejledende pris 2
€ 41,80
Velegnet til gæster med handicap
Ja
Naturistcampingplads
Nej
Anmeldelser (3)
Gennemsnitlig
Score fra 3 anmeldelser.
Bad og toilet
6,0
Personale
7,2
Pris/kvalitetsforhold
7,3
Børnevenlighed
8,0
Underholdning
6,3
Sportsfaciliteter
6,8
Swimmingpool
7,3
Mad og drikke
6,0
Omgivelser
7,5
Ingen anmeldelser fundet for de valgte filtre.