
Alle fotos (21)
Camping de Bourbon-Lancy Onlycamp
Fantastisk
Se 70 anmeldelser
Camping de Bourbon-Lancy Onlycamp er en campingplads i Bourbon-Lancy, Saône-et-Loire, beliggende ved en sø/badesø. Denne campingplads har pladser der er afmærkede, med skygge, uden skygge og pladser med en smule skygge.Det er muligt at leje mobil homes og bungalows/hytter.
Årligt inspiceret af ACSI
Denne campingplads er blevet grundigt inspiceret af vores ACSI-team for at sikre kvalitet og sikkerhed for alle gæster. Vores inspektører besøger den hvert år for at kontrollere faciliteter, renlighed og servicestandarder.

Inspektør
Hr. P.J.J. Bloemen
Denne inspektør besøger hvert år Camping de Bourbon-Lancy Onlycamp og inspicerer campingpladsen ud fra omtrent 200 faciliteter og andre fokusområder. Inspektøren arbejder for ACSI og arbejder altså ikke for campingpladsen.
Generel information
Campingkæde
Terracamps
Åbningsdatoer
Åben fra 09 marts til og med 08 november
Åben nu
Område
2 ha
Turistpladser
38 (80–105 m²)
Autocamperpladser
5
Udlejningsboliger
32
Vejledende pris 1
€ 25,20
Vejledende pris 2
€ 34,90
Velegnet til gæster med handicap
Ja
Naturistcampingplads
Nej
Anmeldelser (70)
Fantastisk
Score fra 70 anmeldelser.
Bad og toilet
8,0
Personale
9,3
Pris/kvalitetsforhold
8,9
Børnevenlighed
9,0
Underholdning
7,0
Sportsfaciliteter
8,0
Swimmingpool
8,0
Omgivelser
8,9
Ingen anmeldelser fundet for de valgte filtre.