Camping KOAWA Le Relais du Campeur **
Almene oplysninger
Camping KOAWA Le Relais du Campeur er en campingplads i Rocamadour, Lot. Denne campingplads har pladser der er afmærkede, med skygge, uden skygge og pladser med en smule skygge.
This inspector visits Camping KOAWA Le Relais du Campeur every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.
Rejseselskab: Senior(par)
Synes godt om - De omgeving is prachtig.
Synes ikke godt om - In de snackbar aan de camping kon je enkel ‘s middags iets eten. Wel vervelend als je toekomt na een lange rit.
Kilde: Ctoutvert
Rejseselskab: Par
Sanitair Tip Iets voorzien om handen te drogen
Personeel hebben we niet gezien maar toch 5 sterren want de betaalautomaat aan de ingang is zeer gebruiksvriendelijk.
Toffe plaats om van daaruit naar ROCAMADOUR te gaan
Rejseselskab: Par
Aangename verrassing, totaal nieuw sanitair in gebouw naast de receptie. Enige minpuntje, in de douches is er niets voorzien om je douchegel neer te zetten. Eenvoudige, rustige camping met zwembad, vlakbij alles wat je nodig hebt en niet ver van een prachtig uitzicht op Rocamadour. WIFI bereik is alleen aan de receptie, dat is wel spijtig.
** Om de faciliteter, der står med fed skrift, ved vi, at de ikke er inkluderede i overnatningsprisen og koster ekstra. Vær opmærksom på at også faciliteter, der ikke står trykt med fed skrift, kan koste ekstra.
Tors.18 / 04 |
Fre.19 / 04 |
Lør.20 / 04 |
Søn.21 / 04 |
Man.22 / 04 |
Tirs.23 / 04 |
Ons.24 / 04 |
Max. | 13.1° | 17.3° | 15.9° | 15.3° | 13.2° | 13.1° | 13.6° |
Min. | 3.9° | 1.5° | 6.6° | 3° | 3.1° | 1.3° | 2.6° |
Nedbør | 80% | 0% | 0% | 0% | 10% | 35% | 25% |
Vindretning | N | NV | N | N | N | N | NV |
Vindkraft | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
Relativ fugtighed | Nedbør (mm) | Soltimer | |
Jan. | 85% | 55 | 3 |
Feb. | 80% | 55 | 4 |
Mar. | 73% | 58 | 5 |
Apr. | 72% | 64 | 6 |
Maj | 73% | 73 | 7 |
Jun. | 66% | 58 | 8 |
Jul. | 66% | 41 | 9 |
Aug. | 68% | 47 | 8 |
Sep. | 70% | 48 | 7 |
Okt. | 78% | 52 | 5 |
Nov. | 84% | 49 | 3 |
Dec. | 86% | 56 | 3 |
Campingpladsen ligger i l'Hospitalet ved Rocamadour. Der er skilte.
Vil du booke Camping KOAWA Le Relais du Campeur eller have yderligere information? Det kan du via nedenstående oplysninger.
Kontaktformularen kan du finde her nedenunder.
Din anmodning bliver sendt videre til Camping KOAWA Le Relais du Campeur. Al videre korrespondance sker direkte mellem dig og campingpladsen.
Efter at du har udfyldt kontaktformularen, modtager du en e-mail med et bekræftelseslink. Klik på linket for at gøre din anmodning definitiv.